052-3723238

פיתוח צד שרת

רמת התשתית:
מערכות הפעלה: מרבית הפתרונות המספקים ללקוחות מפותחים בסביבת מערכות הפעלה מבוססות UNIX.
מערכות ניהול מסדי נתונים: במשך השנים נעשה שימוש ב DBMS אך בעיקר MySQL . בחלק מהפיתוחים שלנו נדרשה רמת היכרות גבוהה עם מנועים שונים כגון MyISAM , INNODB ,קונפיגורציות מתקדמות של מנועים, חלוקת טבלאות ופיזור מסדי נתונים (Replication) . בנוסף, אנו דואגים לתכנון נכון של מסדי נתונים תוך שימוש במתודולוגיות לתכנון מסדי נתונים במיוחד ERD.
שימוש במסדי נתונים חדשים יחסית ,בשנים האחרונות אנו עדים לשינוי מגמה, מאחר ומסדי נתונים רלאציונים (קלאסיים) לא סיפקו רמת ביצועים הולמת במיוחד במקרה של בסיסי נתונים גדולים או BIG DATA ולכן פתרונות אחרים החלו להופיע בשוק, הנפוץ בהם הוא מודל של NOSQL והמוצרים שתמכו במודל זה כגון MongoDB ואחרים.
שימוש בשרתי WEB : שרתי WB הם הממשק של השרת לקליינט, תוכנות המותקנות על השרת ואמורות לטפל בבקשות המגיעות מהקליינט. אנו משתמשים בשרתים של APACHE וגם NGINX לחוד או ביחד במקרים מסוימים.
בשנים האחרונות נכנס שחקן חדש לשוק של שרתי הWEB והוא node.js ,שרת המספק רמת ביצועים גבוהה מאוד. השרת כתוב בשפת JavaScript ומנצל את היתרונות הגדולים של מודל האירועים (Event Driven Architecture) הקיים בשפה וכך מספק ביצועים ויכולות גידול – Scalability טובות יותר מיכולות שרתים אחרים.
רמת האפליקציה:
שפות ופרימוורק: ברמת האפליקציה אנו משתמשים בשפת תכנות פופולארית PHP ומסגרת העבודה ZEND FRAMEWORK.

פיתוח צד לקוח

בצד הלקוח בד"כ מותקן דפדפן (אבל לא חייב) השולח בקשות לשרת. פיתוח צד לקוח כולל פיתוח ממשק משתמש תוך שימוש במשאבים הקיימים בקליינט עצמו. בשנים האחרונות טכנולוגיות צד לקוח תפסו מעמד מיוחד בעיקר הודות ליכולות החדשות שסיפקו הדפדפנים וגם הודות לחשיבותם הגוברת של ממשקי מחשב חכמים המותאמים לסוגי מסכים והתקנים מיוחדים.
בשנים האחרונות עברה שפת HTML שינויים רבים והפכה להיות יותר ויותר סמנטית מאשר סתם שפת MARKUP , עם השנים גם השפות המיתולוגית JAVASCRIPT ו-CSS עברו שדרוגים לא מעטים,ופריימורקים רבים פותחו במטרה להקל ולשפר את השימוש בטכנולוגיות צד לקוח הנפוצים מביניהם jQuery, Bootstrap, angularJS